Prodej penzionu Plesná

Nemovitost vhodná k podnikání.

24 600 000 Kč

Nemovitost vhodná k podnikání. Sídlo firmy, Boutique hotel, pension, nebo luxusní dům pro seniory. Jaký je Váš podnikatelský plán?

Exklusivně nabízím k prodeji jedinečnou vilu, respektive sídlo továrníka Otto Geipela, ze známého a významného rodu, kterému v rámci plesenské pospolitosti náleželo výsostné postavení, vyplývající ze skutečnosti, že členové rodu Geipelů zastávali úřad císařských výběrčích cla, stejně tak jako plesenských rychtářů.

Továrník Geipel patřil mezi největší průmyslníky chebského okresu na konci 19. a na začátku 20. století a jeho koželužna, ke které patřil ještě mlýn a pila, byla jednou z největších a nejmodernějších ve střední Evropě.

A právě teď může toto jedinečné sídlo, které nechal postavit v roce 1908 továrník Otto Geipel sloužit jako boutique hotel, pension, luxusní dům pro seniory, nebo sídlo firmy.

Současný vlastník nechal vilu v roce 2018 vysokým nákladem kompletně zrenovovat a rekonstruovat.

Výčet renovovaných a rekonstruovaných prvků se do tohoto popisu nevejde, ale každý, kdo si jenom trochu umí představit kolik to bylo práce a úsilí vzhledem k velikosti domu si také umí představit finanční obnos, který byl k realizaci potřeba.

Kompletně renovovaná špaletová okna, nová elektřina v celém domě, stoupačky, voda, podlahy, omítky, štuky atd.

O tepelný komfort a energetickou nenáročnost se starají dvě zcela nová, k životnímu prostředí šetrná a úsporná tepelná čerpadla od špičkové německé firmy Alpha Innotec.

Dům má celkem 3 patra v každé části a po celém půdorysu budovy polosuterén vhodný k mnoha účelům. Z podnikatelského hlediska je zde možno vybudovat welness, sauny, ale i další služby s tímto provozem spojené.

Tato nemovitost má celkem 6 samostatných bytových jednotek vždy s vlastní, novou a moderní koupelnou a kuchyňkou. Dále reprezentativní společenskou místnost s kuchyňským koutem, jídelní salonek a zimní zahradu.

Byty: 1x 1+1, 3x 2kk vždy dvě samostatné ložnice a samostatný kuchyňský kout, 2x 3+1, plus volná půda vhodná pro vestavbu další jednotky.

Bližší technický popis a uspořádání jednotlivých jednotek na vyžádání.

Dům má zastavěnou plochu společně s nádvořím 693 m a patří k němu další pozemky o celkové výměře téměř 6.000 m. Jednotlivá patra mají plochu půdorysnou cca 300 m, tzn. že celková užitná plocha činí více jak 1 000m. Čistě plocha určená k bydlení je cca 450 m s možností vybudovat další jednotku v podkroví.

Dům je napojen na veškeré inženýrské sítě: městský vodovod, kanalizace, elektřina, plyn a navíc má vlastní vydatný zdroj vody.

Obec Plesná je ideálním výchozím bodem k výletům do lázeňských lokalit jako jsou Františkovy lázně s úžasným Aquaparkem Aquaforum, Mariánské lázně. Díky znovuotevření hraničního přechodu pro pěší, cyklisty i motoristy je hned přes cestu čisté a malebné lázeňské městečko Bad Brambach s nejsilnějším radonovým zřídlem na světě.

Obec Plesná je obec s opravdu bohatou historií zmiňovanou v kronikách již v roce 1185. Plesnou znal i Císař František Josef I. a Plesná byla císařským rozhodnutím ze dne 12. září 1900 povýšena na městys.

Plesná je i dnes rozvinutá a moderní obec, je zde několik obchodů s potravinami, řeznictví, stavebniny a ze služeb kadeřnictví, kosmetický salón a masáže. Stravovací a společensko-zábavní funkci plní čtyři restaurace a pizzerie.

Ve městě se nachází základní a mateřská škola, kulturní dům s konferenčním sálem. Působí zde několik sportovních a společenských organizací. Sportovci využívají travnaté fotbalové hřiště, cvičné hřiště s umělým povrchem, atletický ovál a tělocvičnu.

pro bližší info kontaktujte makléře.

Obytná plocha:
1200 m2
Pozemek:
5898 m2
Adresa:
Tovární, Plesná, Plesná
Město:
Plesná
PSČ:
35135
  • Terasa, Garáž, Parkování, Sklep, Zahrada
  • Vytápění: Lokální tepelné čerpadlo
  • Sdílet nemovitost

Podobné nemovitosti

Mám zájem o prohlídku

*Odesláním formuláře budou Vaše osobní údaje zpracovány dle podmínek Zpracování osobních údajů.

Kontaktujte mě
Potřebujete poradit?