Dobrý a krásný den!

Pohlídám Vaše nemovitosti na k.ú.! Využijte tuto službu, kterou Vám nabízím zdarma.

Jak to funguje se můžete podívat zde: https://kotyz.cz/hlidani-katastru

Nebo myslíte, že se nemůže nic stát?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Přemýšlíte o hypotéce? Chcete ještě stihnou sazby pod 2%? Zavolejte Andrejovi. Je to borec a hypotéky umí a určitě Vám udělá lepší nabídku než máte. Kontakt najdete na mých stránkách, nebo klikněte na Ing. Andrej Moško a podívejte se kdo to je. Heslo pro super sazbu je: Kotyz

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

A teď letem světem,

V minulém týdnu bylo na trzích opět živo. O vzrušení se postaraly statistiky z americké ekonomiky, zejména čísla týkající se inflace a v návaznosti na to pak propadu spotřebitelské důvěry USA. Růst cen ve Spojených státech totiž citelně zrychlil. Míra inflace v dubnu vystoupila na 4,2 % a je nejvyšší od září 2008, jak ve své zprávě uvedlo americké ministerstvo práce. Jde o poměrně velkou změnu, neboť v březnu byla inflace na 2,6 %. Jedná se tedy o meziměsíční nárůst americké inflace téměř o 62 %.

Data o dubnové inflaci nemáme jen z USA, ale i z Česka. V Česku ceny rostly meziročně o 3,1 %, meziměsíčně pak o 0,5 %. Stejně jako v případě Spojených států jsou obě čísla nad očekáváním analytiků. Pro ČNB je to další signál ke zvyšování sazeb, které by tak mohlo nastat už v červnu. Pro investory pak připomínka, aby nenechávali přebytečné peníze napospas inflaci a raději hledali způsob, jak je ochránit.

Česká měna v pátek opět posílila k oběma hlavním světovým měnám. Koruna zpevnila k euru o dva haléře na 25,47 Kč/EUR a k dolaru o 12 haléřů na 20,99 Kč/USD. K euru se tak česká měna nadále drží na nejsilnější úrovni od začátku března 2020 a k dolaru od konce dubna 2018.

Stavební spořitelny poskytly letos do konce dubna úvěry za 32,8 miliardy korun, což je v meziročním srovnání nárůst o 59 %. Spolu s tím evidují i meziroční růst počtu nově uzavřených smluv, a to o 5 % na 165.559. Vyplývá to z údajů všech pěti tuzemských spořitelen. Pro kontext dodávám, že úrokové sazby (ceny dluhů) chce ČNB zvedat již letos. Všechny nové úvěry tak v čase čeká zvyšování splátek!

Bezpečnostní experti odhalili 167 falešných aplikací na obchodování s akciemi a kryptoměnami pro Android a iOS. Jejich cíl je jednoduchý – obrat uživatele o peníze.

Airbnb hlásí, že návrat lidí k cestování je tak velký, že to svět ještě neviděl. Bodejť ne. V USA překonaly rezervace za první čtvrtletí úrovně před pandemií, zájem ale roste i jinde. Celkem Airbnb vyskočily hodnoty rezervací o 52 procent na víc než deset miliard dolarů.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Než se dáte do práce, přečtěte si mimořádně zajímavý rozhovor s Danielem Kahnemanem. Jasně, tím, co napsal bestseller Myšlení, rychlé a pomalé, a který, byť psycholog, patří k nejoceňovanějším ekonomům světa. Mluví třeba o tom, proč nemůžeme pochopit šíření viru, jestli nad lidmi zvítězí umělá inteligence nebo proč je pro nás tak těžké pochopit exponenciální změny. Dejte si to!

Elon Musk nepřestává překvapovat. Před třemi měsíci oznámil, že Tesla nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů. O měsíc později spustila Tesla možnost platit za její elektromobily prostřednictvím bitcoinů, no a tento týden oznámil Elon Musk, že s prodejem Tesly za bitcoiny končí. Důvodem je neekologičnost, která jejich těžbu provází. Hodnota bitcoinu (a většiny dalších kryptoměn) reagovala poklesem o zhruba 10 %. Jeden Muskův tweet odmazal z tržní kapitalizace kryptoměn asi 365 miliard dolarů. V Tesle teď nejspíš doufají, že se Musk nedozví, jak ekologická je těžba lithia pro baterky do aut. 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

mějte se krásně a užívejte sluníčka a kdybyste potřebovali moje služby, tak jsem tu samozřejmě pro Vás

 

 

 

  • 18.5.2021
Nejnovější články

Inflace není dočasná

Je inflace pod kontrolou?

Vláda je v pasti svých slibů.

Brněnské nemaso a miliony od Američanů.

Warren Buffett vyrazil na nákupy.

 

11.5.2022
Kontaktujte mě
Potřebujete poradit?