To, že americký FED podporuje zejména domácí ekonomiku tiskem nových dolarů víme, ale je neuvěřitelné, jak šokujícím tempem roste rychlost tisku nekrytých peněz. Na grafu můžeme vidět, že vytvoření prvního bilionu amerických dolarů trvalo FEDu 80 let. Druhý bilion už jen 19 let. Třetí a čtvrtý bilion v rychlém sledu čtyř a bezmála pěti let. Pátý bilion vznikl pak šokujícím tempem 4 měsíců a FED tiskne dál! V dnešní době tedy vzniká více než 25% měnové báze USA za méně než rok. Peníze se netisknou proto, abychom se měli lépe (naše investice, naše úspory, náš blahobyt), ale aby se zachránily trhy!

vznik Amerického dluhu

Vláda ČR si opět půjčuje peníze. MFČR plánuje v listopadu šest aukcí státních dluhopisů celkem až za 18 mld. Kč

Banky k 16. říjnu přijaly 403 000 žádostí o odklad splátek úvěrů, schválily jich 360 000. Vyplývá to z nejnovějších dat České národní banky (ČNB). Počet podaných žádostí klesal v souvislosti s blížícím se termínem ukončení možnosti odkladu, který byl 31. října. Více než čtvrtina malých a středních firem nebude mít na splátky svých úvěrů peníze. Vyplývá to ze zářijového průzkumu společnosti Lidya pro ČTK.

Balík deset miliard eur (přes 274 miliard Kč) pro německé podniky postižené novou vlnou karanténních opatření připravil německý ministr financí Olaf Scholz.

Škodovka pláče. Mladoboleslavská automobilka sečetla prozatímní letošní účty a žádné veselé čtení to není. Škodě Auto klesly za prvních devět měsíců letošního roku tržby o 25,9 procenta a poměrně razantně se snížil i počet prodaných aut, v Česku o dvanáct procent, celosvětově o pětadvacet. A to znamená pokles provozního zisku o 60 procent na 12,9 miliardy korun. (zdroj: forbes.cz)

PayPal spustí platby v kryptoměnách. Firma, která patří do dvacítky největších společností na americkém trhu, tím chce pomoci k jejich globálnímu rozšíření. Podporované kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Ethereum a Bitcoin Cash budou ze začátku dostupné pouze k držení a pouze americkým uživatelům. Počítá se ovšem s placením a rozšířením do celého světa. Akcie Paypalu reagovaly na oznámení 6% růstem, který ovšem neudržely. Zmiňované kryptoměny od oznámení prudce rostou. Bitcoin tento týden posiluje o 15 % a je na nejvyšších úrovních od začátku roku 2018.

Nech norka žít. Dánské norky zasáhla mutace koronaviru, která se ze zvířat přenáší na člověka. Vzhledem k riziku, že by mohl tento zmutovaný virus zkomplikovat vývoj účinné vakcíny, přistoupila dánská vláda k bezprecedentnímu kroku vybít v zemi několik milionů norků. Dánsko je přitom jedním z největších vývozců norkových kožešin s produkcí 17 milionů kožešin ročně. Aktualizace: Dnes Dánská vláda odstoupila od vybíjení norků - uf.

Buffett říká bacha. Spoléháte-li se při investování na profesionální radar Warrena Buffetta, zpozorněte. Aktuální stav tzv. Buffettova indikátoru naznačuje, že jsou akcie nadhodnocené, což by mohlo vyústit v jejich brzký pád. Profíci oslovení Business Insiderem zdvihají varovný prst.

Posilujte digitálně. Fyzická fitka jsou stále ještě zavřená – což hraje do karet fitkům digitálním. Aplikace dvou mladých českých tvůrců Fitify, která nabízí přehršle cviků s vlastní vahou i škálou posilovacích pomůcek, se nyní vyhřívá na homepagi App Storu a měsíčně získává přibližně 800 tisíc uživatelů. S takovými čísly už přitom může konkurovat obdobným appkám od Fitbitu či Niku.

Dvacet let v kosmu. Mezinárodní vesmírná stanice před pár dny oslavila 20 let od zabydlení svou první stálou posádkou a své dvacetiny teď slaví kupříkladu pár skvělými fotkami života 400 km nad Zemí.

  • 10.11.2020
Nejnovější články
Kontaktujte mě
Potřebujete poradit?