Podle ekonoma Lukáše Kovandy člena Národní ekonomické rady vlády ČR (NERV) dojde k citelnému nárůstu spotřebitelských cen. Ten bude výraznější, než se dnes předpokládá. Důvodem je především nárůst cen vstupů, ke kterému na světových trzích právě dochází. Pomůže k tomu i daňová revoluce v podobě zrušení superhrubé mzdy. Lidé, kteří si udrželi zaměstnání, budou dostávat vyšší čistou mzdu a tyto peníze opět povedou ke tlaku na růst cen, namísto toho, aby došlo k tomu, co přináší většina krizí, tedy cenový pokles.

Celý článek zde: https://1url.cz/mz8hJ

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Jedna z nejstarších evropských bank Bankhaus von der Heydt (BVDH) zahájila provoz digitálního eura (EURB). Na blockchainu XLM stojící, 100% kryté, digitální euro vytvořené bankou je dnes tedy již realitou. Je pouze otázkou času, kdy se narodí digitální americký dolar a další měny. Pozor, nejedná se zde o kryptoměny. Jde o státem vydávané, plně kontrolované a řízené fiat měny, bez fyzické existence. Připravme se tedy na realitu, v níž se záporné úrokové sazby, skryté měnové reformy a totální kontrola platebního styku stane standardem.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

IKEA bez katalogu. Ikonická brožura s nabídkou švédského nábytkářského giganta končí. Ano, IKEA po dlouhých sedmi dekádách dává sbohem svému katalogu, který zažil vrchol v roce 2016, kdy se distribuovalo enormních 200 milionů vydání do více než padesátky zemí. Žlutomodrý nábytkář končí s papírem, neb chce dát více důrazu na digitál, který zažívá boom a roste o desítky procent. Ještě aby do digitálu přenesli i koule…

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Investice do čisté vody. Výzkumníci z Brna vyvinuli technologii, která umí pomocí nízkoteplotního plazmatu vyčistit vodu od mikroorganismů a zbytků chemikálií. Podobná zařízení existovala doteď jen v laboratořích a tenhle nový vynález chce naopak zvládnout velké objemy vody a najít využití v praxi. Technologie Cavi Plazma je chráněná českým patentem a právě teď hledá investora. Máte tedy příležitost, protože jak víme, pitné vody není nikdy dost.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Prodáno. Škatulata, škatulata na bankovním trhu pokračují. Zatímco PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera jedná o spojení Monety s Air Bank, tak Raiffeisenbank nezahálí… a koupila Equa Bank od fondu AnaCap. Po deseti letech tak Equa Bank končí, v polovině roku ji Raiffka spolkne, když vše posvětí regulační orgány.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Minus 150 miliard. Tak velká je aktuální ztráta německé Lufthansy. Letecká společnost, která musela letos kvůli dopadům pandemie požádat o pomoc spolkovou vládu, proto chystá další velkou vlnu propouštění. Do konce roku propustí téměř 30 tisíc lidí a další tisíce to čeká příští rok.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Knižní tip Billa Gatese. O svou každoroční tradici nás Bill Gates nemohl připravit ani letos a opět s námi sdílí svých pět nejoblíbenějších knih z dlouhého seznamu těch, které stihl za rok 2020 přečíst.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Přepadá vás lehká nervozita, že všichni už jsou na Clubhousu, jenom vy pořád ještě posloucháte podcasty a chodíte na Facebook? Tak teď přeřaďte do módu panika. Svůj profil na nejžhavější sociální síti už si totiž založil i zakladatel největší sociální sítě, Mark Zuckerberg. Na Clubhousu v teď už proslulé roomce The Good Time Show rozebíral Zack23 hlavně virtuální a rozšířenou realitu a jak změní budoucnost práce (spoiler alert: hodně).

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Nemáte 1 minutu? Nemáte ani jednu vteřinu, abyste si stihli nazout boty jako normální člověk? Pak jistě přivítáte nejnovější vynález společnosti Nike, což jsou „hands-free“ tenisky za 120 dolarů, k jejichž nazouvání nebudete potřebovat ani jednu ruku. Popatřte na zázrak obuvnictví 21. století!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

A to je pro dnešek vše. Věřím, že jste se poučili, pobavili a zamysleli.

  • 8.2.2021
Nejnovější články
Kontaktujte mě
Potřebujete poradit?